Kull. Adı   Şifre :
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Ziyaretçi Defteri Foto Galeri Linkler
 
Müslümanları "Davet" e çağırıyorum.
 
 
Mısır Dinler ve Mezhepleri İslami Araştırma Akademisi kurucusu, İslam davetçisi Ahmed Abdullah ebu İslam:
26/03/2008

Müslümanları ‘davet’e çağırıyorum

Mısır’da Hıristiyan olanların sayısında son günlerde büyük artışların olduğu şeklindeki yazılanlara karşı Mısır Ümmet adlı Uydu kanalı ve Dinler ve Mezhepleri İslami Araştırma Akademisi kurucusu, İslam davetçisi Ahmed Abdullah ebu İslam, bu haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Mısır’da günde 10 Müslüman Hıristiyan oluyorsa, 80 Hıristiyan da Müslüman oluyor” dedi. El- Müctema’ya konuşan İslam dergiye şu açıklamaları yaptı:

* İnançlarından şüphe duyan Hıristiyanlara yönelik “İkna Akademi Merkezleri”nin kurulmaya başlandığı dönemde neden Müslümanların hızla Hıristiyanlaştığı şeklinde haberler çıkıyor? Buna etkinin tepkisel sonucu diyebilir miyiz?
-Etki tepki meselesi ile bir alakamız olmasa da şunu iyi biliyoruz ki, söylendiği ve yazıldığı gibi Mısır’da Müslümanlar arasında Hıristiyanlaşmanın hızla yayıldığı haberleri doğru değil. Bunu sadece ben değil Mısırlı birçok üst düzey yönetici ve gazeteci de dile getiriyor. Ancak şu doğru: Mısır’da son zamanlarda Hıristiyanlaştırma faaliyetlerinde bir yoğunluk yaşanıyor. Kitap fuarlarında Hıristiyanlık propagandası yapan kitaplar broşürler ücretsiz dağıtılıyor. Her yaştan kişilerin Hıristiyanlık propagandası yaptığına şahit oluyoruz. Onlar sanki yürüyen kiliseymiş gibi bir edayla rahatça hareket edebiliyorlar. Uydu yayınları aracılığıyla da yoğun Hıristiyanlaştırma propagandasına Mısır halkı maruz kalıyor.
* Ümmet adlı uydu kanalınızla Hıristiyanlaştırma girişimlerine karşı koymayı mı hedefliyorsunuz?
-Adını zikrettiğiniz kanal insanları namaza veya zekata çağırmak gibi hedefleri sınırlı bir kanal değildir. Bizim başlıca hedefimiz Hıristiyanlaştırma faaliyetlerini etkisizleştirmeye yöneliktir. Bunu da açıklamaktan çekinmiyoruz. Evet, Hıristiyanlaştırma faaliyetlerinin yoğunlaşmasına karşı başlattığımız bir direniş de diyebiliriz buna…

Onlara hep iyi davrandık, bakın onlara nelerle meşgul
*Ancak Mısır Ortodoks Kilisesi Mısır’da Hıristiyanlık propagandası çalışmalarına olumsuz bir tavır göstererek, Hıristiyanlık propagandası yapanların kendilerinin değil başka Hıristiyan gruplar olduğunu söyledi. Bu konu hakkında neler söyleyeceksiniz?
-Ben bunu Aziz Atnasyus’un dansı olarak isimlendiriyorum. Haklarında dava açılan ve isimleri deşifre olan birçok kişiyi bizler, yaptığımız açıklamalar, gösterdiğimiz girişimler neticesinde, Allah’a hamdolsun hedef olmaktan kurtardık. Hıristiyanlığı seçtiği söylenen birçok kişi de maddi menfaat sağlamak için Hıristiyan olmuş gibi gözüktüklerini, aslında Hıristiyan olmadıklarını; birçokları da hatalarını anlayarak İslam’a tekrar döndüklerini açıkladılar. Dikkat çeken bir gerçek de Hıristiyan olanların hemen hemen tamamına yakınının 14- 19 yaş arası gençlerden olmasıdır. Bu da onların rahat kandırılmaya en yatkın yaş grubu üzerinde çalıştıklarını gösteriyor.

Özgür iradeleriyle İslâmiyeti seçiyorlar
* Mısırlı Hıristiyanların Müslüman olmalarının altında evlenme, boşanma gibi etkenler olduğu söyleniyor. Bunlar doğru mu?
- Bu söylenenlerin doğru olduğunu farz edelim. Günde 80 Hıristiyan Müslüman oluyor. Bunlardan kaçı saydığınız nedenlerden Müslüman olmuş olabilir? Onu yirmisi hadi diyelim kırkı. Geri kalan kırkı için de aynı şeyi söylemek, iddia etmek mümkün mü? Hayır. Müslüman olan Hıristiyanların büyük çoğunluğu kendi özgür iradeleriyle ve kişisel kanaatleriyle İslâmiyeti seçmektedirler. Hıristiyanların Müslüman olmaları için “Kalpleri Kazanma Dernekleri” kurmaya çağırıyorum. Bu dernekler istendiği gibi çoğalır ve faaliyetlerde bulunursa inanıyorum ki çok sayıda Hıristiyan kısa bir zaman içinde İslâmiyeti seçeceklerdir.

Milli Gazete

 
 

Yorum Ekle

Yazdır

YORUM LİSTESİ

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

01/05/2008 - 09:54 TOPLUMSAL BİRLİK VE BERABERLİK HAREKETİ:
01/04/2008 - 13:57 NEDEN İSLAMI ANLAMAYA ÇALIŞMIYORUZ?
26/03/2008 - 14:10 Müslümanları "Davet" e çağırıyorum.
 
Multimedia
Anket

Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?

Seçenekler
Kötü
İyi
Çok iyi

Sonuçları Göster

 
 
 
 
Ehlibeyt Gençliği 1

Sevginin Saf Kaynağı
Ehlibeyt Gençliği 3

SONSUZA KADAR ALACAKLI OLMAK
Ehlibeyt Gençliği 2

Allah’a Yolculuk
Ehlibeyt Gençliği 4

İslâm Öncesi Dinlerde Mehdi İnancı
Ehlibeyt Gençliği 5

Gaybet'i Kübradan Sonra
Ehlibeyt Gençliği 6

Algılama ve Düşünme Üzerine
Ehlibeyt Gençliği 6

Ramazan İle Sonsuzlaşmak
Ehlibeyt Gençliği 7

İsrail'i Kim Şımarttı
Yazilan yazilar yazarin kendi sorumlulugundadir. Sitemiz bundan sorumlu tutulamaz
Konuk Yazarlar
Bir Ayet
"Kur'an'ı kesinlikle biz indirdik; elbette onu yine biz koruyacağız"


( Hicr, - 9)

Bir Hadis
İmam Rıza (as)

“Namaz, vaktin evvelinde kılınmalıdır. Cemaatle kılınan her rekat, ferdi kılınan iki bin rekata bedeldir. Fasığın arkasında namaz kılma ve velâyet ehlinden başkasına da iktida etme.”[23]

Tuhaf’ul-Ukul, s. 867.

Tarih & Saat
Ençok Okunanlar
Yazarlar
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Ziyaretçi Defteri Foto Galeri Linkler

Ehlibeytgencligi.com İnternet üzerinden yayın yapmaktadır. Tüm hakları Saklıdır © 2008 İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.Net