Kull. Adı   Şifre :
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Ziyaretçi Defteri Foto Galeri Linkler
 
NEDEN İSLAMI ANLAMAYA ÇALIŞMIYORUZ?
 
 
Yoksa ahiret inancimiz yeterli degilmi?
Ben bakyyorumda aklima su ayet gelince irlkilip söyle bir düsünüyorum; Ayetde söyle diyor 'Dinlerini parca parca edip, gurup grup olanlar varya, senin onlarla hic bir iliskin yoktur.' (En-am 159)

01/04/2008

Bu ayetden yola cikarak, insanin aklina ister istemez söyle bi düsünce geliyor. Ayetde Yüc Allah(c.c) gurup gurup ayrylmayyn diyor, öyleyse günümüzdeki bu gruplasmalarin yukaryda ki ayet ile bagdasir bir yany varmi? Madem Alah dinde gruplasmayin bir olun diyorsa bu mezheplerde bir guruplasma degilmi. bunu bir kenara byrakalim ondan da ileri gidilip cemaatlesmeler örnegin Ahmediler , Mehmediler , ismailciler benzeri adlar altindaki guruplasmalar bunlara ne demeli, En kötüsüde, bu guruplasmalarin baska bi guruba karsi cephe olusturmasidir. Aralarinda bir muhabbet yok bag yok. Bir mesele sorsan Ali efendi, Veli efendi yada ismail efendi hazretleri söyle buyurmustur diyorlar. Yahu bu dinimizi simdiye kadar o efendiler mi getirdi? Nasil oluyorda efendiler gelip hazretlerden öne gecer oldu! buna akil mantik ermiyor. Bunlari diyenlerin hicmi akillari yok? Bir de sunu söylüyelim; Madem amacymiz yüce islam-i anlamak ve anlatmak ise din kardeslerinizle neden bir olmuyosunuzda gurup gurup oluyorsunuz? Yslam'da emribilmaruf Nehy-anilmunker yokmudur? Neden gelip de oturup bir birimizi anlamaya calismiyoruz? Gelin kardeslerim oturalim kendimizi Kur-an'a ve Ehl-i Beyt'e sunalim. Hangimizin kuran ve Ehl-i Beyt'e ters tarafi varsa düzeltsin, Guruplasmada ortadan kalksin.
Resulullah (s.a.a) bize neyi emanet etmistir? Kur-an ve Ehl-i Beyt'ini. Bütün hadis kaynaklari bunu yazar ve mütevatir olarakda bilinir. o halde neden hala islam-i baska yerlerde arama cabamiz var? yoksa hala cahiliye devrindeki gibi dedelerimizin dinini, Atalarimizin dininimi yasatacagiz? Yoksa yüce yaraticimiz Allah (c.c) nin bizlere lutfetti?i de?erli islam dininimi yasatacagiz? Madem hepimiz islam adina yola cikmisiz, bu tefrikalar ne diye?
Aslinda sorarsaniz derimki bütün bu tefrikalar, guruplasmalar, siyonizme usakliktir. Hiç Bosuna kendilerini avutmasinlar islam-i yasiyoruz diye.
Cünkü bu guruplasmalar var oldugu müddetce siyonistler islam'a daha agir darbeler indriyor. ufak ufak parcalayip yok etmeye calisiyor, bizlerde bu oyunlara kapilip, kendi gözümüzdeki igneyi görmeyipde kardesimizin gözündeki capaga takmisiz. Alah islah etsin bizi ne diyelim...
Allah Yslam-i manasiyla anlama suuru versin bize. Allah bizleri Kur-an ve Ehl-i Beyt yolundan ayirmasin. (Amin)
Ercan ATAM
 

Yorum Ekle

Yazdır

YORUM LİSTESİ

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

01/05/2008 - 09:54 TOPLUMSAL BİRLİK VE BERABERLİK HAREKETİ:
01/04/2008 - 13:57 NEDEN İSLAMI ANLAMAYA ÇALIŞMIYORUZ?
26/03/2008 - 14:10 Müslümanları "Davet" e çağırıyorum.
 
Multimedia
Anket

Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?

Seçenekler
Kötü
İyi
Çok iyi

Sonuçları Göster

 
 
 
 
Ehlibeyt Gençliği 1

Sevginin Saf Kaynağı
Ehlibeyt Gençliği 3

SONSUZA KADAR ALACAKLI OLMAK
Ehlibeyt Gençliği 2

Allah’a Yolculuk
Ehlibeyt Gençliği 4

İslâm Öncesi Dinlerde Mehdi İnancı
Ehlibeyt Gençliği 5

Gaybet'i Kübradan Sonra
Ehlibeyt Gençliği 6

Algılama ve Düşünme Üzerine
Ehlibeyt Gençliği 6

Ramazan İle Sonsuzlaşmak
Ehlibeyt Gençliği 7

İsrail'i Kim Şımarttı
Yazilan yazilar yazarin kendi sorumlulugundadir. Sitemiz bundan sorumlu tutulamaz
Konuk Yazarlar
Bir Ayet
O, sizi rahimlerde, dilediği gibi şekillendirendir. Ondan başka ilâh yoktur. O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

( Al-i İmran süresi - 6)

Bir Hadis
İnsanlar dünya kullarıdır, din ise onların dillerine bir yalaktır. Dinin sayesinde geçimlerini sağladıkları müddetçe onun etrafını sararlar, ama zorluklarla imtihan edildiklerinde dindarlar azalır.Hz. Hüseyin (a.s)

Tarih & Saat
Ençok Okunanlar
Yazarlar
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Ziyaretçi Defteri Foto Galeri Linkler

Ehlibeytgencligi.com İnternet üzerinden yayın yapmaktadır. Tüm hakları Saklıdır © 2008 İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.Net