Kull. Adı   Şifre :
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Ziyaretçi Defteri Foto Galeri Linkler
 
İşte şehitlerin kimlikleri
 
 
Hakkari'deki hain saldırıda şehit olan askerlerin kimlikleri belli olmaya başladı...

20/10/2011

İşte şehitlerin kimlikleri
Hakkari'deki hain saldırıda şehit olan askerlerin kimlikleri belli olmaya başladı...
Çukurca ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan 24 askerin isimleri oldu...

İŞTE ŞEHİTLERİN İSİMLERİ


Hakkari’nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısında şehit olan askerlerin isimleri belli oldu.

İçişleri Bakanlığı Basın Müşavirliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, şehitlerin isimleri şöyle:

"Jandarma Üsteğmen Murat Bek (Yozgat), Jandarma Kıdemli Başçavuş İbrahim Geçer (Konya), Piyade Astsubay Bilal Özcan (İstanbul), Piyade Uzman Çavuş Halil Özdoğru (Sinop), Piyade Uzman Çavuş Mustafa Aslan (Çorum), Piyade Uzman Onbaşı Reşit Eracan (Elazığ), Piyade Çavuş Koray Özel (Adana), Piyade Çavuş Yunus Yılmaz (Ankara), Piyade Çavuş Birol Elmas (Sakarya), Piyade Onbaşı Mesut Cengiz (Hatay), Piyade Onbaşı Mesut Kazanç (Erzurum), Piyade Onbaşı Yavuz Çoban (Aksaray), Piyade Onbaşı Fikret Özer (Samsun), Piyade Onbaşı Hüseyin Güldal (Kocaeli), Piyade Onbaşı Soner Ateşsaçan (Artvin), Jandarma Er Eyüp Çolakoğlu (İstanbul), Piyade Er İdris Çam (Kahramanmaraş), Piyade Er Fevzi Kazak (Gaziantep), Piyade Er Mehmet Çetin (Aydın), Piyade Er Süleyman Kalkan (Isparta), Piyade Er Ahmet Tunçer (Bitlis), Piyade Er Mehmet Ağgedik (Elazığ), Piyade Er Ramazan Akın (Ağrı), Piyade Er Ufuk Bozkurt (Kırklareli)"
 
BAYRAMDA İZNE GELECEKTİ
Hakkari Çukurca'daki terör saldırında şehit olan Er Eyüp Çolakoğlu(20)'nun İstanbul'daki evine acı haber ulaştı. Şehit Er'in üvey babası Yaşar Ergin, " Bir hafta önce telefon açtı. Çok üşüdüğünü söyledi. Annesi ona eyup.jpgkazak gönderdi. Saldırı olma ihtimalini söyledi. Geceleri az uyuduğunu, tetikte beklediğini söyledi. Bayramda izne gelecekti" dedi.
 
Hakkari Çukurca'da 24 güvenlik görevlisinin şehit olduğu, 18'inin yaralandığı terör saldırısında hayatını kaybeden 7 aylık Er Adem Çolakoğlu'nun İstanbul Avcılar'da ki evine acı haber ulaştı. Saldırının ardından Çolakoğlu'nun Avcılar'daki evine gelen askeri yetkililer şahadet haberini aileye verdi. Eyüp Çolakoğlu'nun şehit olduğu haberiyle yıkılan anneannesi balkonda gözyaşı döktü. Şehit'in evine Türk Bayrağı asıldı.
 
Çok üşüyorum anne
Şehidin üvey babası Yaşar Ergin, "Bir hafta önce annesiyle telefonla konuştu. Annesine çok soğuk olduğunu ve üşüdüğünü söyledi. Saldırı olacağına dair duyum aldıklarını, o yüzden geceleri az uyuduklarını, sürekli tetikte beklediklerini söyledi. Annesi ona üşüdüğü için evden bol bol kazak gönderdi. En son bir gün önce telefonla konuştuk. Bayramda izin alarak eve geleceğini söylemişti. Ama nasip olmadı" Dedi. Şehit er'in oturduğu binaya Türk bayrağı asılırken, oğlunun şehit haberini aldıktan sonra fenalaşan anne Türkan Ergin için evin önünde ambulanslar hazır bekletiliyor.
Anne ve anneanne bayıldı
Acı haberin eve ulaşmasından sonra şehit er Eyüp Çolakoğlu'nun annesi Türkan ve anneannesi baygınlık geçirdi. Yakınları tarafından teskin edilmeye çalışılan anne ve anneanneye sakinleştirici verildi.
 
Şehit Başçavuş İbrahim Geçer
ibrahim-gecer.jpgHakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Başçavuş İbrahim Geçer'in (36) evinde yas var.
Akşehir 31. İkmal Merkez Komutanı İkmal Albay Ali İhsan İmre ve sağlık ekipleri, şehidin Konya'nın Akşehir ilçesine bağlı Yazla beldesindeki yakınlarına acı haberi verdi.
Şehidin annesi Fatma Geçer, ''Biz kurbanımızı Kurban Bayramı'ndan önce kestik'' diyerek gözyaşı döktü. Şehidin evine Türk bayrakları asıldı.
Şehit Geçer'in babası Mehmet Geçer'in 2 yıl önce yaşamını yitirdiği, şehidin Mehmet Batuhan ve Murat adında iki çocuğunun olduğu öğrenildi.
Şehit Üsteğmen Murat Bek
Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Üsteğmen Murat Bek'in, Yozgat'ın Söğütlüyayla  köyündeki baba evinde yas var.
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı görevlileri ile İl Müftüsü Nuh Korkmaz ve sağlık ekibi, şehit Üsteğmen Murat Bek'in Söğütlüyayla köyündeki evine gelerek, acı haberi verdi.
Haberi alan şehidin babası Abdullah Bek, kardeşi Ferhat Bek ve annesi Elmas Bek, sinir krizi geçirdi. Acılı anne, Jandarma Binbaşı Süleyman Gürz'e sarıldıktan sonra baygınlık geçirdi.
Abdullah Bek, AA muhabirine, ''Vatanı olmayanın dini olmaz. Hepimiz bu vatan için ölmeye hazırız. Bir oğlum daha var, o da gerekirse vatan için şehit olmaya hazır. Ben de baştan hazırım'' dedi.
Bir çok ocağa ateş düştüğünü belirten acılı baba, ''Ben hepsine üzülüyorum. Onların ocağına düştüğü gibi ateş benim de bağrıma düştü. Neden şehit olsun yavrularımız. PKK'nın adamları doğuda maaş alıyor. Vatandaşların çocukları askerde şehit oluyor. Büyüklerimiz bunu duysun. Vatan bizim ise her zaman hazırız'' diye konuştu.
Şehit Üsteğmen Murat Bek'in nişanlı olduğu ve evlilik hazırlığı yaptığı belirtildi.
Şehit Uzman Çavuş Mustafa Aslan
Çorum Garnizon Komutanlığı ekipleri, sağlık görevlileri ile birlikte gittikleri şehidin merkez Harmanlar 2. sokakta yaşayan yakınlarına acı haberi verdi.
Oğullarının şehit olduğu haberini alan anne Samiye Aslan ile baba Ali Aslan gözyaşlarına hakim olamadı.
Evli 2 çocuk babası olduğu öğrenilen şehidin Çorum'da yaşayan eşi Pınar Aslan'da gözyaşlarına boğuldu.
Garnizon Komutanlığı yetkililerince evin camına Türk Bayrağı asıldı.
Şehit Piyade Er Ufuk Bozkurt
Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Piyade Er Ufuk Bozkurt'un Kırklareli'nin Vize ilçesindeki baba evinde hüzün yaşanıyor.
Pınarhisar Kaymakamı ve Vize Kaymakam Vekili Mevlüt Özmen, Vize Garnizon Komutanı Jandarma Albay Hasan Basri Küçük, Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz ve askeri yetkililer, sağlık görevlileri ile birlikte gittikleri şehidin, Çavuşköy'de yaşayan yakınlarına acı haberi verdi.
Oğulunun şehit haberini alan baba Fedai Bozkurt, gözyaşlarına hakim olamayıp, ''Oğlum oğlum gitti'' diye feryat ederek baygınlık geçirdi. Sağlık ekiplerinin müdahale ettiği baba Bozkurt, daha sonra ambulansa alındı.
Bu arada teskeresine 5 ay kalan şehit Ufuk Bozkurt'un iki gün önce babasını arayıp, ''Baba ben izine gelmek istiyorum'' dediği öğrenildi.
Şehit Er Mehmet Ağgedik
Ağgedik'in şehit olduğu haberi 8. Kolordu Komutanlığından askeri yetkililer tarafından, Olgunlar Mahallesi Atatürk Caddesi'nde yaşayan ailesine verildi.
Şehit haberinin duyulmasının ardından komşuları tarafından apartmana Türk bayrakları asılırken evi ziyaret eden bazı yakınları fenalaştı.
Ağgedik'in babası Bekir Ağgedik, gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Vatan sağolsun ne yapalım başka bir şey yok'' dedi.
En son pazartesi günü görüştüğü oğlunun 8 aylık asker olduğunu ifade eden Ağgedik, ''Milletimizin başı sağ olsun ne yapalım. Yeter bu artık'' diye konuştu.
Ağgedik'in 3 kardeşin en büyüğü olduğu, askere gitmeden önce bir avukatın yanında çalıştığı, yaz mevsiminde Ağın ilçesinde dedesine tarlada yardım ettiği öğrenildi.
Şehit Jandarma Er Süleyman Kalkan
Çukurca'da askerliğini yapan 21 yaşındaki Jandarma Er Süleyman Kalkan'ın şehit haberini ailesine  İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Hakan Güler verdi.
Evinin önünde otururken askeri araçlar ve 2 ambulanstan oluşan konvoyu karşısında gören anne Şerif Kalkan, araçların önüne geçerek, konvoyu durdurdu. Anne Şerif Kalkan, ''Oğlum Süleymanıma bir şey mi oldu? Siz nereye gidiyorsunuz'' diyerek feryat etti.
Anne Kalkan, sağlık görevlilerinin sakinleştirici iğne yapılması teklifini de reddetti. Babasını üç yıl önce kaybeden şehit Süleyman Kalkan'ın ailesi büyük acı yaşarken, belde halkı da ailenin acısını paylaştı.
Anne Şerif Kalkan,''Yavrum, Süleymanım evimin direği. Bir sen kalmıştın, şimdi beni bırakıp gittin. Ben sana 'Hakkari'ye gitme yavrum' dedim dinlemedin beni kuzum'' ağıtlar yakarak, gözyaşı döktü.
Şehit Jandarma Er ile aynı ismi taşıyan dedesi Süleyman Kalkan da sabah belde meydanındaki kahvehanede haberleri izlerken hain saldırıyı öğrendiğini, ''Torunum da şehit düşmüştür. Keşke öyle bir şey olmasa'' dediğini anlattı. Süleyman Kalkan, ''Ben bu çocuğumu kendi ellerimle büyüttüm askere yolladım. Şehit olsun cenazesi gelsin diye mi askere yolladım? Ne olacak bu böyle devam mı edecek? Askere giderken balkona astığı bayrak orada duruyor. Şimdi şehit bayrağını asıyorlar, Allah'ım ben nasıl dayanacağım'' dedi.
Süleyman Kalkan'ın bekar olduğu, terhisine yaklaşık 4 ay olduğu öğrenildi. Kalkan'ın 5 çocuklu Kalkan Ailesi'nin en büyük çocuğu olduğu, babasının ölümünün ardından ailesine baktığı ve çobanlık yaptığı kaydedildi.
Şehit Uzman Çavuş Haili Özdoğru
Sinop Garnizon Komutanı Jandarma Albay Mehmet Erkan Arıkan, Uzungürgen köyünde yaşayan ailesine oğullarının şehit olduğu haberini verdi.
Acı haberi duyan şehit uzman çavuşun yakınları fenalık geçirdi. 5 kardeşin ikincisi olan şehit Uzman Çavuş Özdoğru'nun Çukurca'dan önceki görev yerinin Afganistan olduğu ve kısa süre önce Çukurca'ya gittiği öğrenildi.
Güçlükle ayakta durduğu gözlenen şehidin babası Osman Özdoğru, oğluyla en son bir ay önce görüştüğünü belirterek, ''Vatan sağolsun, Allah geride kalan askerlerimize uzun ömürler versin, terörle mücadele gücü versin'' dedi.
Oğlunun kısa süre önce memleketi Sinop'a izne geldiğini ifade eden anne Şehriye Özdoğru da, ''Oğlum Afganistan'da görevliydi. Yeni gelmişti Afganistan'dan. İzne geldiğinde az kaldı, daha doyamadan yeni görev yeri Hakkari'ye gitti, şimdi şehit oldu'' diyerek ağıt yaktı.
Şehidin evli ve 3 çocuk babası olduğu, ailesinin ise kent merkezindeki askeri lojmanlarda yaşadığı öğrenildi.
Şehit Er Fevzi Kazak
fevzi-kazak.jpgTerör örgütünün Hakkari'de düzenlediği silahlı saldırıda şehit olan askerlerden Gaziantepli Fevzi Kazak'ın baba ocağına ateş düştü. Oğullarının şehit olduğunu öğrenen Kazak ailesinin fertleri, sinir krizi geçirdi.
Şehitkamil ilçesine bağlı Zeytinli Mahallesi'nde ikamet eden Kazak ailesine, çocuklarının şehit olduğu haberini askeri yetkililer bildirdi. Evin önünde sağlık ekipleri ve emniyet güçleri de hazır bekletildi.
Acı haberi alan aile fertleri, gözyaşlarına hakim olamadı. Anne Fatma Kazak, evlerinin penceresinden askeri yetkilileri görünce gözyaşlarına boğuldu. Şehidin kardeşlerini polisler güçlükle sakinleştirildi. Sağlık ekipleri, şehidin yakınlarını sakinleştirmek için iğne yaptı. Şehit Er Fevzi Kazak'ın 1,5 ay sonra terhis olacağı öğrenildi.
Şehit Er Mehmet Çetin
mehmet-cetin.jpgHakkari'nin Çukurca ilçesindeki saldırıda şehit olan Nazillili er Mehmet Çetin’in (21) baba ocağına ateş düştü. Bir yıl önce askere uğradıkları oğullarının şehit haberini elektrik ve suyu olmayan baraka evlerinde alan Çetin ailesi, acı haberle yıkıldı. Şehitin tezkeresine 100 günden az kaldığı öğrenildi.
Mehmet Çetin’in şehit haberi, dün Aydın Nazilli’ye 18 kilometre uzaklıkta bulunan Beğerli Köyü'ne ulaştı. Nazilli Garnizon Komutanı Yarbay Ekrem Turhan ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Seydi Salman ile birlikte sağlık görevlileri eşliğinde köye giden Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, şehidin ailesine acı haberi vermek için, köyden 4 kilometre yüksekte dağlık arazide bulunan şehidin baba ocağına geldi. 5 kardeşten en küçüğü olan er Mehmet Çetin’in annesi ve babasının elektriği ve suyu olmayan bir barakada, çobanlık yaparak yaşam mücadelesi verdiğini gören yetkililerin üzüntüsü bir kat daha arttı.
Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur ve askeri yetkilileri karşısında gören baba Bekir Çetin ve anne Şerife Çetin çifti, oğullarının şehit olduğunu anlayınca büyük bir şok yaşadı. Baba ocağından feryatlar yükselirken, sağlık ekipleri ve Kaymakam Okur’un sakinleştirmeye çalıştığı acılı anne baba, oğullarının askerliğinin bitmesine 100 günden az kaldığını belirtti.
Şehit Er Birol Elmas
birol-elmas.jpgHakkâri Çukurca'daki terör saldırısında şehit olan askerlerden birinin Sakaryalı Jandarma Çavuş Birol Elmas olduğu bildirildi.
Elmas'ın, Adapazarı ilçesi Karakamış mahallesindeki evine acı haber ulaştırıldı. Acı haber, Sakarya Merkez Komutanı Albay Kutluay Önay tarafından anne Mübyen Elmas'a verildi. Anne Elmas, haberi alınca sinir krizleri geçirdi, kendisini yerden yere attı. Mübyen Elmas, bayılması üzerine sağlık görevlileri tarafından sedyeye alınarak ambulansla hastaneye götürüldü.
Birol Elmas'ın askerliğini tamamlamasına 120 gün kaldığı öğrenildi. Birol Elmas'ın Kocaeli'de çiftçilik yaptığı kaydedildi. Elmas'ın, biri kız üç kardeş, kardeşlerinden birinin engelli olduğu, babasını da daha önce kaybettiği öğrenildi.
 
Jandarma Komando Onbaşı Yavuz Çoban
21 yaşındaki jandarma komando onbaşı Yavuz Çoban’ın, memleketi Aksaray’daki baba ocağına ateş düştü. Şehit onbaşı Çoban’ın terhisine 5 ay kaldığı öğrenildi.
Şehit jandarma komando onbaşı Yavuz Çoban’ın acı haberi, ailesine Aksaray İl Jandarma Komutanlığı’nda yavuz-coban.jpggörevli subaylar tarafından sağlık ekibi eşliğinde verildi. Oğlunun şehit olduğunu öğrenen 4 çocuk annesi 50 yaşındaki Dürdane Çoban, sinir krizi geçirdi. Dürdane Çoban, hazırda bulunan sağlık görevlileri tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Şehit Çoban’ın kamyon şoförü olan babası 50 yaşındaki Ekrem Çoban’ın ise işte olduğu belirtildi.  Şehit Yavuz Çoban'ın ailesine gönderdiği son mektupta, ''İzne gelmeyi düşünüyorum ama bu patlamalar falan gidip gelmek çok sıkıntılı onun için temelli gelmeyi düşünüyorum. Kendinize iyi bakın Allah'a emanetsiniz'' yazdığı öğrenildi.
Askerden önce şoförlük yapan ve terhisine 5 ay kalan şehit Yavuz Çoban’ın, bekar olduğu, kız kardeşinin nişanlısı er Cengiz Ertuğrul’un ise Hakkari’de vatani görevini yaptığı öğrenildi. Şehit Çoban’ın cenazesinin yarın Aksaray’da toprağa verilmesi bekleniyor.
Şehit Jandarma Er Koray Özel
Jandarma Er Koray Özel’in acı haberi, memleketi Adana’nın Feke İlçesi’ndeki ailesini yasa boğdu.
Feke’ye bağlı Süphandere Köyü’nde oturan ve terhisine 50 gün kaldığı öğrenilen Jandarma Er Koray Özel’in şehit olduğu haberini sabah saatlerinde alan anne 43 yaşındaki Elif Özel, sinir krizi geçirdi. 2 çocuğundan erkek olanını kaybeden Elif Özel’e eve gelen sağlık ekipleri müdahale etti. Sakinleştirici iğne yapılan Özel’i yakınları teselli etmeye çalıştı.
Orman işçisi olan baba 47 yaşındaki İdiris Özel’in ise bölgenin ormanlık alanında çalıştığı öğrenilince, yakınları acı haberi vermek için yanına gitti. Bu arada şehidin tek katlı ahşap evinine gelen yakınları ve köylüler ise teröre tepki gösterdi.
Feke Kaymakamlığı’na vekalet eden Saimbeyli Kaymakamı Mustafa Çiftçiler, Feke Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Akgün Baydar, Feke Belediye Başkanı MHP Ahmet Sel de eve gelerek aileye taziye dileklerinde bulundu.
Şehit Piyade Çavuş İdris Çam
idris-cam.jpgKahramanmaraş Vali Yardımcısı Ahmet Turgay İmamgiller ve askeri yetkililer İdris Çam'ın şehit haberini merkeze bağlı Döngele beldesinde yaşayan ailesine verdi.
Şehit haberinin duyulmasının ardından şehidin yakınları Ali Çam'ın evine geldi. Bu arada şehidin yakınları fenalık geçirdi. Şehit babası Ali Çam, gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Vatan sağolsun. Oğlumla ayın 14'inde konuşmuştuk. 19 Ekim'de operasyona çıkacağını söylemişti'' dedi.
Bu arada şehit kardeşinin fotoğraf albümüne bakan ağabey Cuma Çam gözyaşlarına hakim olamadı. Kardeşinin terhisine 38 gün kaldığını söyleyen Çam, ''Kardeşimle dün konuşmuştum. İyiyiz diyordu. Ben arar hep terhisine kaç gün kaldığını söylerdi. Acımız çok büyük'' diye konuştu.
Çam'ın 6'sı kız 10 kardeşinin olduğunu ve askere gitmeden önce bir fabrikada çalıştığı öğrenildi.

Piyade Çavuş Fikret Özer
Samsun Garnizon Komutanlığı ekipleri, sağlık görevlileri ile birlikte gittikleri şehidin Atakum İlçesi'nde yaşayan ailesine acı haberi verdi.
Oğullarının şehit olduğu haberini alan anne İnci ve baba Celal Özer gözyaşlarına hakim olamadı.
3 kardeşin en büyüğü olan ve 8 ay önce askere gittiği öğrenilen şehidin babası Celal Özer, hainlere fırsat verilmemesi gerektiğini belirterek, şunları söyledi:
''Saat iki gibi oğlumun şehit olduğu haberi geldi. En son dün akşam telefonla görüştüm. 'Göreve çıkacağız baba', sekiz gün arayamam' dedi. Aziz Türk milleti sağolsun. Hainlere fırsat verilmesin. Hainlerin biran önce işlerinin bitirilmesi lazım.''
Şehidin evine Atakum İlçe Kaymakamı Salim Demir, Merkez Komutanı Piyade Kıdemli Albay Ahmet Şadi Çakır, İlçe Müftüsü Adem Sayılır ve yakınları taziye ziyaretinde bulundu.
Şehidin evinin bulunduğu apartmana da Türk bayrağı asıldı.
 

Yorum Ekle

Yazdır

YORUM LİSTESİ

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

09/01/2012 - 12:06 Irak'ta patlama: 2 ölü
09/01/2012 - 12:05 Yolcu otobüsü nehre yuvarlandı: 9 ölü
07/01/2012 - 11:36 Kilise saldırısında ölü sayısı 8'e çıktı
03/01/2012 - 11:27 Enflasyon 3 yılın zirvesinde
03/01/2012 - 11:24 Hakkari'yi kana bulayacaklardı
03/01/2012 - 11:20 Hatay üstünde İsrail Heronu
29/12/2011 - 12:50 Karadeniz'de petrol aramaya devam
29/12/2011 - 12:48 Hedef menzil 2500 km
28/12/2011 - 16:29 Hakkari'de bomba kuryesi yakalandı
28/12/2011 - 16:22 PKK'nın kilit ismi yakalandı
28/12/2011 - 15:55 Özel hastanelerde, 9 hastalık için tek kuruş yok
26/12/2011 - 10:31 ABD'den İsrail'e 235 milyon dolar ek yardım
26/12/2011 - 10:28 Şahin: Fransa'daki kararı lanetliyoruz
26/12/2011 - 10:21 İsrail, TSK ve MİT'in içine sızmayı başardı" 
26/12/2011 - 10:18 Dünya savaşa doğru sürükleniyor 
22/12/2011 - 11:19 Elçiliğin önüne Cezayir anıtı dikerim
21/12/2011 - 10:51 İlaç krizi devam ediyor
21/12/2011 - 10:49 A-8'den aşağı olmaz
21/12/2011 - 10:45 Dış borç stoku 136.6 milyar dolar
21/12/2011 - 10:39 Fransa ağır bedel öder
20/12/2011 - 13:36 "Soykırım" yasası parlamento gündeminde
20/12/2011 - 13:33 "Sakallı diye servis yapılmadı..." 
17/12/2011 - 10:13 "Başörtüsü Anayasal güvence altına alınmalı" 
17/12/2011 - 10:11 Türkiye’den Fransa’ya son uyarı!.... 
16/12/2011 - 11:22 Evliya Çelebi'nin 'Kayıp Haritası' bulundu 
16/12/2011 - 11:16 Ahmet Davutoğlu da tasarıya tepkili
15/12/2011 - 10:11 Davutoğlu'ndan Fransa'ya sert tepki
14/12/2011 - 10:24 Abdullah Gül'den terör rejimi İsrail'le ilişkilere şart
14/12/2011 - 09:52 4 petrol devi Akdeniz'e petrol için geliyor 
14/12/2011 - 09:48 Çin: İran’a saldırı olursa, doğrudan savaşa gireriz    
13/12/2011 - 09:41 AYASOFYA, SULTAN AHMET VE HÜSEYİN ÇADIRI
13/12/2011 - 09:36 Sarkozy: Yeni Avrupa'da Türkiye'nin yeri yok 
13/12/2011 - 09:33 Bahreynli öğretmenler için kampanya 
13/12/2011 - 09:28 Avrupa’da Görkemli Aşura Konferansı
12/12/2011 - 10:44 Rus Zavtra Gazetesi Türkiye'nin Suriye rolünü açıkladı
02/12/2011 - 12:18 Yeni bir ekonomik kriz uyarısı!.. 
02/12/2011 - 12:15 Sultan Ahmet’de Muharrem Kardeşlik Sergisi
29/11/2011 - 10:17 Tokat'ta Aşura Resimleri Sergisine Davet
25/11/2011 - 11:27 "Dersim'i anlamak için bu belgeyi okuyun" 
18/11/2011 - 11:06 Dünyaca ünlü uzmandan İran uyarısı
18/11/2011 - 09:46 Topbaş 60 bin binayı böyle  yıkacak?
16/11/2011 - 09:47 İran, UAEK ile işbirliğini gözden geçiriyor.... 
16/11/2011 - 09:44 ABD'den Wall Stret eylemcilerine baskın... 
16/11/2011 - 09:43 İsrail: En Kısa Zamanda Gazze'ye Saldıracağız!
15/11/2011 - 13:21 Korkunç İddia! 893 Türk öldü 
15/11/2011 - 13:19 ABD'nin kafa karıştıran "Predator" açıklaması 
15/11/2011 - 13:17 Cepheye itiliyoruz !... 
14/11/2011 - 13:48 TBMM ilk kez bir padişahı anacak!
14/11/2011 - 13:29 PKK'ya ağır gece baskını 
14/11/2011 - 12:33 400 Milyar dolarlık dev proje 
14/11/2011 - 12:24 Gadir-i Hum Bayramına Davet    
12/11/2011 - 13:56 Tebliğ Ayeti ve Gadir-i Hum Olayı
12/11/2011 - 13:13 Soğuk hava geliyor !  
09/11/2011 - 15:01 Sağlıkta reform:Doktora gitmek zorlaştı 
09/11/2011 - 14:59 F-16’lar milli oluyor 
09/11/2011 - 13:39 Ehlibeyt Alimlerinden Van’a Ziyaret 
04/11/2011 - 13:10 İstanbul 400 milyar dolara dönüşecek
04/11/2011 - 12:00 Vergi ve harçlara zam geliyor 
04/11/2011 - 11:57 Kazan Vadisi'nde 9 ceset daha 
03/11/2011 - 12:53 Bedelli askerliğin şartları belli oldu
03/11/2011 - 12:20 Ağır darbe alan PKK'da kavga var
02/11/2011 - 13:39 New York'ta "Üçlü Kıbrıs Zirvesi" tamamlandı 
01/11/2011 - 12:14 44 ton esrar ele geçirildi
01/11/2011 - 11:50 ABD Radar üssü Şırnak’a konuşlandırıldı 
01/11/2011 - 11:47 Cemil Çiçek anayasa takvimini açıkladı 
01/11/2011 - 11:41 ABD'den UNESCO'ya jet tepki !... 
31/10/2011 - 13:33 İsrail, Gazze'yi vurdu
31/10/2011 - 12:04 Japonların deprem sırrı
28/10/2011 - 14:15  Bir Damla Göz Yaşı İnsanı Cennete Götürebilir.
28/10/2011 - 13:28 İsrail'den Erdoğan'ı kızdıracak deprem yorumu! 
27/10/2011 - 13:55 İmam Muhammed Taki'nin (a.s) Şehadeti
27/10/2011 - 12:42 TBMM kapalı oturumda "Terör"ü konuştu 
27/10/2011 - 12:39 İnsanlık dersi verene bak!
27/10/2011 - 12:30 Hakkari Yüksekova'da şiddetli deprem!
26/10/2011 - 10:26 İran Konsolosluğu Van için kan verdi
26/10/2011 - 09:55 Ve... Tunus'da resmi seçim sonuçları açıklandı... 
26/10/2011 - 09:53 Yemen'de Fosfor bombası vahşeti... 
26/10/2011 - 09:51 CIA ,İncirlik Üssü'nden Irak’ı izleyecek! 
26/10/2011 - 09:50 ANKA test uçuşunu başarıyla geçti 
26/10/2011 - 09:48 Türkiye Van için seferber oldu
26/10/2011 - 09:43 Felaketin bilançosu artıyor
26/10/2011 - 09:41 Deprem bölgesinde ŞOK İDDİA
25/10/2011 - 15:44 Üstat Kıraati Türkiye’de
21/10/2011 - 12:58 İran: Karayılan'ı kesinlikle yakalamadık
21/10/2011 - 12:56 Büyük temizlik
21/10/2011 - 12:32 Yakalanan PKK'lı her şeyi böyle itiraf etti!
21/10/2011 - 12:26 Türkiye ve İran'dan tarihi PKK anlaşması
20/10/2011 - 15:36 Türkiye’de bir İlk"Ehlibeyt Kütüphanesi"Hizmete Başladı
20/10/2011 - 13:31 Muş'ta Askere Mayınlı Tuzak!
20/10/2011 - 13:28 Saldırı Emrini O Verdi!
20/10/2011 - 12:53 İşte şehitlerin kimlikleri
20/10/2011 - 12:48 Şehitler memleketlerine uğurlanıyor
20/10/2011 - 11:05 Terör Zirvesinde kritik kararlar alındı
20/10/2011 - 10:57 Hain saldırının şok detayları
19/10/2011 - 10:05 Direnişin zaferi! 
19/10/2011 - 10:03 "Terör örgütü köşeye sıkıştı" 
19/10/2011 - 09:51 Çukurca'da saldırı: 24 şehit!
19/10/2011 - 09:43 Terör Adres Sormadı
18/10/2011 - 10:38 Küresel isyana Osmanlı önerisi! 
15/10/2011 - 10:58 Hakkari'de hain tuzak
 
Multimedia
Anket

Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?

Seçenekler
Kötü
İyi
Çok iyi

Sonuçları Göster

 
 
 
 
Ehlibeyt Gençliği 1

Sevginin Saf Kaynağı
Ehlibeyt Gençliği 3

SONSUZA KADAR ALACAKLI OLMAK
Ehlibeyt Gençliği 2

Allah’a Yolculuk
Ehlibeyt Gençliği 4

İslâm Öncesi Dinlerde Mehdi İnancı
Ehlibeyt Gençliği 5

Gaybet'i Kübradan Sonra
Ehlibeyt Gençliği 6

Algılama ve Düşünme Üzerine
Ehlibeyt Gençliği 6

Ramazan İle Sonsuzlaşmak
Ehlibeyt Gençliği 7

İsrail'i Kim Şımarttı
Yazilan yazilar yazarin kendi sorumlulugundadir. Sitemiz bundan sorumlu tutulamaz
Konuk Yazarlar
Bir Ayet
"Ey Âdemoğulları! Şeytana tapmayın, o size apaçık bir düşmandır ve bana kulluk edin, doğru yol budur, diye size and vermedim mi?" (buyurulacak)


( Yasin - 60)

Bir Hadis
Size bir ihtiyacını söyleyip el açan biri, böylece onurunu size takdim ediyor demektir; o halde siz de kendi onurunuza saygılı davranın ve onun ihtiyacını giderin.Hz.Hüseyin (a.s)
Tarih & Saat
Ençok Okunanlar
Yazarlar
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Ziyaretçi Defteri Foto Galeri Linkler

Ehlibeytgencligi.com İnternet üzerinden yayın yapmaktadır. Tüm hakları Saklıdır © 2008 İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.Net