Kull. Adı   Şifre :
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Ziyaretçi Defteri Foto Galeri Linkler
.: Yazarlar :.

 
İsrail'i Kim Şımarttı
15/01/2010 - 10:11

Ehlibeyt Gençliği 7

 Bismillah.

                         Siyonist Rejim Dışişleri Bakan Yardımcısı Ayalon'un ; Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçisi Oğuz Çelikkol'u alçak koltuğa oturtması , görüşmede Türk bayrağını bulundurmaması , kendisini kapıda 1 dk. bekletmesi , büyükelçinin elini sıkmaması ve Çelikkol'u asık suratla ağırlaması ülkemizde infiale yol açtı.Olayın duyulmasının ardından İsrail'e gereken tepki ; Başbakan , Dışişleri Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı nezdinde gösterildi. Netice itibariyle Ayalon'un özür mektubu şimdilik suların durulmasına vesile oldu.

                          Bu nahoş olayın duyulmasının ardından Türkiye kamuoyunda ve hükümetinde , İsrail'in biran önce özür dilemesi yönünde bir beklenti oluştu doğal olarak....Bu olayda can alıcı soru şudur : Acaba özür dilemesi gereken sadece Siyonist Rejim yetkilileri midir ? Bilindiği gibi 1948 yılında emperyalistler tarafından kurdurulan İsrail Devleti'ni ilk tanıyan ülkelerden biri Türkiye Cumhuriyeti Devleti olmuştur. O günden bugüne gelinceye kadar ; iktidar olan hemen hemen tüm siyasiler , bürokratlar , askeri yetkililer , medya mensupları vs. Türkiye'nin İsrail'le çok yakın ilişkiler kurmasına hizmet etmiştir veya buna ses çıkarmamıştır. Bölgenin en önemli ülkelerinden biri olan Türkiye'nin İsrail'e verdiği siyasi , iktisadi , kültürel , askeri ve istihbari destek sayesinde bu rejim ; günbegün zulmünü artırarak, bölgemizde istikrarsızlığın kaynağı olmuştur. Tabi bu terör devletine sadece Türkiye değil 1979'da İslam İnkılabı oluncaya kadar Şah İran'ı da , ayrıca ABD , İngiltere ve diğer batılı ülkeler de destek vermiştir. Türk devlet adamlarının , hükümetlerinin , ordusunun , medyasının, bürokratlarının vs. şımarttığı ve  büyüttüğü bu siyonist İsrail , son yıllarda Ak Parti Hükümeti'nin eleştirilerini bir türlü hazmedememektedir. Geçen yıl Davos'ta Tayyip Erdoğan'ın Peres'e attığı '' OSMANLI FİSKESİ'' , tatbikatların iptal edilmesi, Ayrılık ve Kurtlar Vadisi dizileri , Başbakanımızın ve Dışişleri Bakanımızın İsrail'e yönelik sert eleştirileri bu terör devletini çok rahatsız etmiştir. Daha önce görmeye alışık olmadığı olaylarla karşılaşan İsrailli yetkililerse , kendilerini kaybederek ahmakça eylemlere başvurmaya başlamışlardır.

                          Tekrar özür meselesine dönecek olursak ; bizim kanaatimize göre , Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve halkından özür dilemes gereken sadece Ayalon değildir. 1948 yılından başlayarak Türkiye'de İsrail'i tanıma kararını alan siyasilerden başlayarak bugüne kadar bu terör devletiyle her türlü ilişkinin gelişmesine sebep olan tüm devlet adamları ve medya mensupları milletimize özür borçludur. Özellikle 1948 yılında İsrail'i resmen tanıma gibi uğursuz bir karara imza atan siyasi kadrolar kimse , onların biran önce aziz milletimizden özür dilemesi ve Cenab-ı Hakka karşı da tevbe vazifelerini yerine getirmeleri gerekmektedir. Eğer bu siyasiler bugün hayatta değilse onların yerine çocukları veya torunları bu işi yapmalıdır.

                          İsrail'in Büyükelçimize yaptığı bu saygısızlık , aslında EFENDİNİN KÖLESİNE YAPTIĞI MUAMELEYLE EŞ DEĞERDEDİR. Biz , bunun için diyoruz ki ; İsrail Rejimi'ne , bize efendilik taslama cüreti veren geçmişte görev yapmış  tüm siyasi ve askeri yetkililerle basın mensupları milletimizden biran önce özür dilemelidir.

                         Bilindiği gibi Siyonistleri kızdıran konu , Kurtlar Vadisi dizisindeki bir sahnedir. Geçmişte medyatik linç girişimleri ve bazı devlet adamlarımızın sorumsuz açıklamaları sonucu bize dost ve komşu bazı ülkelere yaptığımız haksızlık karşısında , hiçbir ülke , bize karşı bu küstahlıkta bulunmamıştı. Buna basit bir örnek verecek olursak ; hatırlanacağı üzere İran'da 1979 yılında İslam İnkılabının gerçekleşmesinden bugüne kadar geçen süre içerisinde ; bazı devlet yetkililerimiz , yargımız , medyamız ve hatta bazı din adamlarımız İran İslam Cumhuriyeti'ne karşı hasmane bir tutum takınmışlar , milletimizi ve devletimizi İran'a düşman yapmaya çalışmışlardır. Bu gerçeği görmek için , Uğur Mumcu'nun vahşice katledilmesinin ardından Ankara'da on binlerce insana İran aleyhinde sloganlar attırıldığını hatırlamamız yeterlidir. Bunun karşısında birgün bile İranlı yetkililerden hiç birinin Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milletimiz aleyhinde bir açıklamasına ve küstahlığına şahit olmamışızdır.  Hal böyleyken ülkemizde birileri tarafından İsrail , devlete ve milletimize hep baş tacı ve efendi olarak kabul ettirilirken , bize sınırdaş olan komşu devletler hep düşman olarak gösterilmiştir.Fakat artık mızrak çuvala sığmamaktadır. Halkımız, hipnozcu siyasilerin ve medyanın etkisinden kurtulmuştur.

                          Milletimiz artık bu son olayla İsrail'in gerçek yüzünü daha iyi görmüştür. İsrail için en öncelikli mesele kendi uğursuz çıkarlarıdır. Ayıdan post İsrail'den dost ve müttefik olmaz. Türkiyemizin selameti için İsraille olan tüm ilişkiler olabildiğince alt seviyeye indirilmeli ve hatta MÜMKÜNSE KESİLMELİDİR. Bölgemizde suni bir devlet olan olarak kurulan İsrail , artık son demlerini yaşamaktadır. Zalim İsrail aynı Ariel Şaron gibi bitkisel hayattadır. Siyonist Rejimi tarihin çöplüğüne atılmaktan Abd ve İngiltere bile kurtaramayacaktır inşaAllah......


 

3554 Defa Okunmuştur.

 

Yorum Ekle

Yazdır
 

YORUMLAR

ehlibeytgencligi

YAZARIN DİĞER YAZILARI

15/01/2010 - 10:11 İsrail'i Kim Şımarttı
 
 
Multimedia
Anket

Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?

Seçenekler
Kötü
İyi
Çok iyi

Sonuçları Göster

 
 
 
 
Ehlibeyt Gençliği 1

Sevginin Saf Kaynağı
Ehlibeyt Gençliği 3

SONSUZA KADAR ALACAKLI OLMAK
Ehlibeyt Gençliği 2

Allah’a Yolculuk
Ehlibeyt Gençliği 4

İslâm Öncesi Dinlerde Mehdi İnancı
Ehlibeyt Gençliği 5

Gaybet'i Kübradan Sonra
Ehlibeyt Gençliği 6

Algılama ve Düşünme Üzerine
Ehlibeyt Gençliği 6

Ramazan İle Sonsuzlaşmak
Ehlibeyt Gençliği 7

İsrail'i Kim Şımarttı
Yazilan yazilar yazarin kendi sorumlulugundadir. Sitemiz bundan sorumlu tutulamaz
Konuk Yazarlar
Bir Ayet
O, sizi rahimlerde, dilediği gibi şekillendirendir. Ondan başka ilâh yoktur. O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

( Al-i İmran süresi - 6)

Bir Hadis
İmam Rıza (a.s)

“İman; farzları yerine getirmek, haramlardan sakınmak, kalple Allah’ı tanımak, dille ikrar etmek ve uzuvlarla da amel etmektir.”[4]

Tuhaf’ul-Ukul, s. 877.

Tarih & Saat
Ençok Okunanlar
Yazarlar
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Ziyaretçi Defteri Foto Galeri Linkler

Ehlibeytgencligi.com İnternet üzerinden yayın yapmaktadır. Tüm hakları Saklıdır © 2008 İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.Net